BAŞKAN

Fathi Kent Konseyi Başkanı Burhan Tunç;

1971 doğumlu Burhan Tunç, 1992 yılında Bilkent Ün. İşletme Fakültesinden yatay geçişle 1995 yılında İstanbul Ün. İşletme (ing) den mezun olmuştur. 2003 yılında Marmara Ün. Muhasebe-Finans Yüksek Lisansını  ‘Türkiye'de Gayrimenkul Yatırım Ortaklarıyla İlgili Yapısal Problemler ve Geleceğe Bakış’ tez konusuyla tamamlamış olup İstanbul S. Zaim Ün.’de İslam ekonomisi ve uluslararası finans doktarasına devam etmektedir. 

İş hayatına, vida imalatı ve kaplama, orman ürünleri ithalatı, sigorta acenteliği, aile şirketlerinde sorumlu/idari görevlerde bulunmuş, bağımsız olarak mali müşavirlik (SMMM) hizmetini 2011 yılına kadar yapmıştır. 2011-2012 yıllarında Vakıf Değerleme A.Ş. İstanbul Bölge Müdürü olarak görev yapmıştır. Halen mali, finansal ve gayrimenkul yatırım danışmanlığı konularında faaliyet göstermektedir.

Aynı zamanda mali müşavirlik, bağımsız denetçilik, gayrimenkul değerleme uzmanlığı, sigorta, emlak, hukuk, uluslararası ilişkiler, islam ekonomisi, uluslararası finans, inovasyon, girişimcilik alanlarında çalışmaları ve faaliyetleri devam etmektedir.

Sosyal hayatında, çeşitli vakıf ve kuruluşlarda yönetim, denetim, başkanlık sorumluluklarını üstlenmiş ve devam ettirmektedir. Evli ve üç çocuk babasıdır.

Paylaş: